Barclay Felicity 30 Inch Fluted Fireclay Farmhouse Kitchen Sink
This is an oversized item. An additional $250.00 per piece will be calculated in shipping charges at checkout.
Transform your old kitchen with the country charm of a Barclay Felicity 30 Inch Fluted Fireclay Farmhouse Kitchen Sink. An fluted apron front sink provides a fresh new look. This durable sink is constructed of fireclay to ensure a smooth waveless surface that resists the every day calamities of the kitchen. Overall Dimensions: 29 3/4" Width X 18" Depth.
Specifications
| Additional Dimensions | Basin Interior: 7 1/2" x 15 3/4" x 8 1/2" |
| Brand | Barclay Products |
| Depth | 18" |
| Height | 10" |
| Material | Fireclay |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 29 3/4" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like